Dalsza restrukturyzacja CUW.

Związek Zawodowy Pracowników Powierzchni KHW S.A. działając w imieniu obecnych pracowników CUW, wyraża stanowczy sprzeciw wobec jakości przygotowanych procedur oraz sposobu prowadzonych zmian w odniesieniu do zakładu CUW. Opierając się na opiniach pracowników : kopalń , CUW , ŚDSM Sp. z o.o. oczekujemy, że władze naszej spółki dokonają wnikliwej oceny pracy osób odpowiedzialnych za przygotowanie i realizację procesu. Nie zgadzamy się na kontynuowaną destabilizację pracy jednostek KHW S.A. i spółek zależnych. ZZPP KHW S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawy
Ciekawy
31 października 2015 21:43

” Akcje dla załogi
Oczywiście kopalnie KHW są warte dużo więcej: mimo straty (109 mln zł) w połowie roku i zaledwie 200 tys. zł w kasie, aktywa spółki wynosiły ok. 4,3 mld zł. Ile dokładnie? Policzyła to już na polecenie rządu warszawska wywiadownia Deloitte Advisory i 15 października przekazała wynik Radzie Ministrów.

Niejawna na razie wartość KHW SA ma kapitalne znaczenie dla załogi, której ustawa gwarantuje nieodpłatne nabycie do 15 proc. akcji Skarbu Państwa. Rząd zadeklarował już, że uszanuje Pakt Społeczny ze stycznia 2009 r. między zarządem a związkami zawodowymi KHW i formalnie przygotowuje się teraz do operacji wyposażenia uprawnionych pracowników w akcje.”

http://www.nettg.pl/news/132091/blyskawiczna-operacja-spv-czyli-plan-dla-khw

Ciekawe jak się to będzie miało dla załogi, która odeszła do SRK, nowej spółki CUW, odchodzących na PDO itp ?

górnik
górnik
31 października 2015 19:24

Czy ZZ mogą podać ile nowych pracowników przyjęli do CUW-u a ile poszło na PDO

Też górnik
Też górnik
Reply to  górnik
1 listopada 2015 13:41

Na PDO poszło 136 pracowników a przyjmować będą od jutra kolejnych 120. Jak do tej pory posilkowali się kopalniami. Zapytaj się lepiej ilu z CUW przeszło po cichu do kopalń i kto im to załatwil.

takisobie
takisobie
Reply to  Też górnik
1 listopada 2015 17:49

Z tego co wiadomo to nakopalnie wrócili informatycy, ale ich u……pili na stawkach, nie dostali juz tego z czym przechodzili do cuwu , 3 osoby dostały stawki fizyczne , a ludzie po studiach mają starszych inspektorów (zarobiom mniej niż teraz kobiety na kopalniach w adminstracji głowne specjalistki) i i zadne ZZ nie pomogly , jak zwykle nie stracili tylko ci co poszli do Holdingu i zostali w CUWie. A ile poszło „po cichu” na kopalnie i kto im to załatwił , przecież podobno z Cuwu nie mozna sie wydostać ?

Agata
Agata
31 października 2015 18:43

Renatka to pinokio taki syn więc to nie nowość, to czyste BMW. My to znamy bo mamy nieprzyjemność z nim pracować. Ale mamy newsa jego dni dobiegają końca i tej reszty pseudo-fachowców. Wreszcie spełnia się nasza modlitwa idą w niebyt och dla tych chwil wart żyć. Anya i lizusy będą jak mare bo nikt ich już niechce.

PDO
PDO
Reply to  Agata
31 października 2015 19:21

kto to jest Anya , pinokio, pani tabelka ………………………. dla niewtajemniczonych ?

Gościu
Gościu
Reply to  PDO
1 listopada 2015 18:47

To tylko wtajemniczeni mogą wiedzieć. Ale mogemy dać cynk. Tabelka to nieciekawa frelka w holdingu siedzi i wciąż się biedzi, anya to tak jak frania, po cuwie gania i szuka drania co ją pogania, pinokio to taki chop co ciula jak snop. Wszyscy nic nie wiedzą ale udają że się nad problemami biedzą. Każdy temat dla nich nowy i do bólu łamią głowy bo to działa jak szok tlenowy na ten zespół morowy.

Kibic
Kibic
30 października 2015 17:16

Co tam tabelka co tam frania od pierwszego rządzi anya. Ale nasze szczęście blisko bo idzie duże zmianisko i tych nie…w wymiecie jak pozostałe ś…cie. Więc cieszcie się dziewczyny i chłopaki znikną te g……i.
Mam nadzieję że prezes nowy pójdzie po rozum do głowy i wywali tych zdolnych inaczej.

Renata
Renata
29 października 2015 17:11

Brak komentarza to dobry komentarz. Masz gościu rację szkoda słów. Byłam wczoraj przypadkowym świadkiem bardzo ostrej rozmowy na temat przygotowania cuw do przekształcenia. Ci autorzy projektu niech się spalą ze wstydu lub głęboko zakopią jeżeli to co usłyszałam jest prawdą. Strasznie zołzowali na jakiegoś fajnego syna co świetnie pisze co inni mają zrobić ale do tej pory sam nic dobrego nie zrobił. Nazywali go pan unik bo jak usłyszałam umawia ważne spotkania i na nie nie przychodzi bo albo strasznie zajęty albo chory. Nie wiedziałam że nasi pracownicy są tak na niego w…..eni. Ale obciach gościu spal się ze wstydu i to już teraz.

Monika
Monika
Reply to  Renata
30 października 2015 03:06

Renatka ty przyjdź do nas opowiemy ci jakim orłem jest pani tabelka to dopiero ci się oczy otworzą. Ich chyba celowo zebrali razem i kazali zlikwidować cuw bo dobrze wiedzieli że tak to zrobią że przez minimum rok nikt nie będzie w stanie się w tym wszystkim wyznać. Żenada i wstyd.