Dobre duszki.

Mamy się czym pochwalić, ponieważ także i u nas dochowaliśmy się dobrych duszków – nie zielonych, nie czerwonych, nie białych, naszych pomarańczowo – szarych. CUW-duszki są tu i pilnie pracują. Nasze duszki w oddaniu szczytnej sprawie, przekazują informacje o sytuacji w CUW swoim *koleżankom i kolegom* ( nie pracującym w CUW ), szybciej niż zdąży ona dotrzeć do adresata. Przy dzisiejszych środkach przekazu jest to możliwe. Popieramy taką aktywność i mamy nadzieję, że jest to czynione w dobrej sprawie. Natomiast nie dziękujemy tym złym duszkom, które trudnią się zajęciem nagannym i prosimy ich – let some things remain mysterious. Zarząd ZZPP KHW S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
DobryDuszek
DobryDuszek
10 sierpnia 2015 07:41

W internetach nic nie ginie, proszę oto link do artykułu: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:3mjToE_ek8oJ:www.nettg.pl/news/130503/gornictwo-cuw-khw-czekaja-powazne-zmiany+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

PS. Olu Stańczyk: i tak wiemy, że cuw powstał tylko po to by wyprowadzić majątek ze struktur KHW (działki, budynki, kamienice)

A tutaj jego treść: Działające w strukturach Katowickiego Holdingu Węglowego Centrum Usług Wspólnych czekają poważne zmiany. Malejące zatrudnienie w kopalniach KHW i prowadzony tam program restrukturyzacyjny muszą w końcu odbić się także na CUW, stanowiącym – potocznie mówiąc – wspólną administrację dla całej grupy kapitałowej
W obecnej formule CUW łączy bowiem kilka funkcji wsparcia, m.in. księgowość, zarządzanie IT, nadzór właścicielski, inwentaryzację ciągłą, transport oraz zarządzanie majątkiem pozaprodukcyjnym. Traktowanie takiej struktury obejmującej swym zakresem znacznie zróżnicowane obszary działalności, jako nierozerwalnej całości, nie znajduje uzasadnienia w biznesowym podejściu do prowadzonej działalności.
Część tych funkcji, z racji charakteru świadczonych usług w ramach dalszej restrukturyzacji CUW, według zakładanego planu restrukturyzacji Centrum zostanie zlokalizowana na kopalniach.
Księgowość, kadry, płace, obsługa ZFŚS, archiwum oraz działalność szkoleniowa zostaną z CUW wydzielone i przeniesione w struktury Spółki Szkoleniowej Sp z o.o., tworząc tym samym dedykowaną spółkę zależną KHW SA.
Jako odrębna spółka CUW nie będzie już utrzymywane w całości przez KHW, a jego działalność będzie uzależniona od środków, które zarobi. Budzi to pewne obawy pracowników Centrum, choć kierująca nim dyr. Aleksandra Stańczyk podchodzi do sprawy też z pewną nadzieją.
– Jeśli decyzja rady nadzorczej o przekształceniu CUW zostanie wcielona w życie do 1 października, trzeba będzie stanąć przed pracownikami i powiedzieć im dokładnie, jaka jest sytuacja, co robimy i co będziemy robić w nowej spółce. Jest mi bardzo ciężko, bo posklejałam CUW, a dziś muszę go pociąć. Natomiast zdaję sobie sprawę, że jest to nieuchronne i nie traktuję tego w kategoriach porażki, ale w kategoriach szansy. Gdybym w to nie wierzyła, nie byłabym w stanie codziennie tu przychodzić – stwierdza.
CUW duże nadzieje pokłada w działalności szkoleniowej. Na którą będzie szansa pozyskać środki unijne. Jako osobny podmiot gospodarczy Centrum będzie miało możliwość zwiększenia przychodów także poprzez m.in.: pozyskanie dotacji oświatowej, pozyskanie klientów zewnętrznych.
Jeśli chodzi o działalność księgową, dyr. Stańczyk wyjaśnia, że najmocniej swoją ofertę CUW zamierza skierować do średniej wielkości podmiotów.

gornikkhw
gornikkhw
8 sierpnia 2015 09:24

Ten post miał się ukazać pod wczorajszym artykułem pt. „CUW KHW czekają poważne zmiany”, zamieszczonym na portalu internetowym nettg.pl. Niestety niniejszy artykuł został usunięty… czyżby komuś „nie przypasował”…? Zostało chyba trochę za dużo powiedziane, mi in. jakieś frazesy o braku zasadności istnienia CUW w ujęciu biznesowym, tyle że powstanie tej struktury było największym dokonaniem w kontekście nowoczesnych trendów zarządzania. Konsolidacja służb obsługujących procesy zróżnicowanych obszarów działalności była ewenementem na skalę Państwowych Spółek branży górniczej… Było też coś o powrocie niektórych z tych obszarów na kopalnię, czyli krok w tył (chociaż dla osób które wrócą do kopalń to jak wygrać los na loterii). Artykuł pewnie został usunięty, ponieważ wywołał kontrowersje i jeszcze większy niepokój. Nakazać redakcji usunąć taki tekst niebyło zapewne trudne dla Władz firmy, KHW S.A. ściąga z rynku sporą część nakładu tego wydawnictwa, zaopatrując CUW co tydzień w kilkaset egzemplarzy w ramach szeroko rozumianej polityki oszczędności firmy (tak jakby ktoś miał czas i odwagę otworzyć gazetę w pracy i zacząć czytać :).
No ale trzeba pokazać że coś się dzieje, a dokładniej że 300 osób uratuje 15 000 górników.