KHW S.A. – finał.

Spółka powstała w 1993 roku z połączenia 11 jednoosobowych spółek skarbu państwa kończy w tym roku lub najpóźniej na początku 2018 roku swój byt prawny. Niestety nie dotrwała do 25 – lecia. Jak zaznaczył wiceminister energii majątek KHW S.A., który pozostał po podziale Spółki trafi do SRK S.A. i będzie to kolejny etap porządkowania górniczego majątku nieprodukcyjnego. Pozostała w KHW S.A spółka mieszkaniowa będzie elementem procesu oddłużenia – rozliczenia przez Spółkę podatku VAT. Zdaniem wiceministra Śląsko-Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. powinna pozostać samodzielnym podmiotem. Źródło : PAP

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
29 września 2017 22:24

a wystarczyło nie rządzić i nie kraść …………… górnicy na wvknszystko zarobili ……

Gość
Gość
28 września 2017 19:48

Przepracowałem w tej spółce 22 lata i przetrwałem z nią lwią część procesów jej restrukturyzacji. Uważam że wykończyli ją pracownicy którzy nie byli związani z branżą i nie mieli żadnego pojęcia jak funkcjonuje taki podmiot.
Kredyty – obligacje – doprowadziły ją do obecnego stanu a miało być tak pięknie.
Żałuję że niejednokrotnie poświęcałem życie rodzinne i wolny czas na to aby zrealizować plany które nic nie wniosły i nie uchroniły mojego miejsca pracy.
Pytam więc kto za ten stan odpowiada, kto oprócz pracowników poniósł koszty takich działań i tak podejmowanych decyzji.

Byly pracownik
Byly pracownik
27 września 2017 18:48

Tak jak mówili jak przychodził Artur T.
Gdzie przychodzi to prędzej czy później firma tonie . Powinni rozliczyć ludzi którzy doprowadzili do tego rozpoczynając od Mroza a kończąc na Lukaszczyku.