Kopalnie powoli tną zatrudnienie.

Kolejny artykuł o górnictwie ( Rzeczpospolita 11 stycznia 2016 r. ) nie napawa optymizmem, zwłaszcza jeżeli dotyczy redukcji zatrudnienia w branży, a więc także KHW S.A. Nasza Firma w bieżącym roku zakłada zmniejszenie zatrudnienia o kilkaset osób do poziomu 13,59 tys. poprzez przekazanie do SRK S.A. rejonu kopalni Wieczorek przy szybie Poniatowski oraz chyba odejścia naturalne. Natomiast forum dyskusyjne przerabia następny pomysł, by w wyrobiskach górniczych magazynować energię z odnawialnych źródeł energii. Cieszy nas, że za przykład podano projekt budowy elektrowni szczytowo – pompowej w górach Harz do którego można porównać naszą, od lat czynną, elektrownię szczytowo – pompową w Żarnowcu. Redakcja pozdrawia czytelników nasze strony.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Śleper
Śleper
14 stycznia 2016 04:51

Jak mamy restrukturyzować górnictwo skoro ciągle wybuchają nowe afery. Kto czytał ostatnią wyborczą to wie że jest kolejna sprawa z byłym kazimierzem. Zadam proste pytanie gdzie były wtedy służby nadzoru i kontroli khw. Co ci wysoko opłacani specjaliści od wszystkiego robili że doszło do takich przekretów kto za to odpowiada i jakie poniesie konsekwencje.

Brygadzista za 300
Brygadzista za 300
12 stycznia 2016 19:55

Wszystko przed nami zwłaszcza biorąc pod uwagę że na wieczorku chętnych do przejścia do srk jest niecałe 60 ludków to ciekawe skąd ta reszta do tych setek. Znamy zapędy naszych menagerów i wiemy że chcą wydzielić kolejne oddziały poza khw na wzór cuw ale kto przeliczył koszty tych usłług. Kto zna wyniki wydzielenia cuw z khw ile na tym zarobiliśmy? Dajcie jakieś informacje.

Jolka
Jolka
Reply to  Brygadzista za 300
21 stycznia 2016 17:03

Następne będą planistki z nich będzie mega oszczędność !!!