” Milczenie jest złotem”.

Ta sentencja to prawda i takie zachowanie preferuje i stosuje pracodawcy w ŚCUW Sp. z o.o. Brak jakiejkolwiek reakcji na wnioski organizacji związkowych o spotkanie Zarządu z pracownikami w sprawie ich przyszłości. Brak chęci tonowania narastających obaw, wytłumaczenia tego co się obecnie dzieje i co ma się stać. Dobry sposób ale dla kogo – dziwna zabawa. Chyba, że jej celem jest doprowadzenie do sytuacji, która spowoduje, że część obecnej załogi nie wytrzyma stresu i poszuka sobie innego miejsca pracy. Zachowanie trudne do określenia i brak komentarza do takiego postępowania Zarządu.
Refleksja ogólna.
Smutnym jest to, że jeszcze dwa lata temu gloryfikowano prywatyzację zakładu CUW jako ten ruch biznesowy, który uratuje KHW S.A.,obiecując pracownikom same kokosy. Teraz to oni ponoszą całe koszty tej zabawy. Gdzie są teraz Ci odważni co tak bezgranicznie realizowali tą koncepcję – pochowali głowy w piasek i udaję, że oni tylko wykonywali polecenie. Posłużę się refleksją, którą powtarzał mój długoletni przełożony – myśl człowieku za nim coś zrobisz, myśl, bo myślenie nie boli i mało kosztuje.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
maja
maja
22 marca 2017 13:54

Ta decyzja biznesowa powstała w głowie cwaniaka Waldemara, który docelowo chciał ją sprywatyzować sam. Z ģóry skazana była na porażkę.oszukano pracowników