Nowy członek Zarządu.

Rada Nadzorcza KHW S.A. ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka Zarządu – Wiceprezesa Zarządu KHW S.A. ds. Restrukturyzacji i Rozwoju, który między innymi ma przedstawić wizję rozwoju Spółki. Pełna treść ogłoszenia została opublikowana na stronie internetowej KHW S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
24 września 2015 17:02

Po dzisiejszych wiadomościach prasowych kończy się iluzja a zaczyna twardy bój o przetrwanie. Jak mówią fachowcy z obecnych kopalń państwowych zostanie może 7-10, reszta idzie w niebyt. I kochane zarządy muszą stanąć przed załogami i wreszcie powiedzieć, sory taki mamy klimat, więc musimy zamknąć gruby i wysłać was na przymusowe wakacje.
Wracając do waszego kochanego CUW-u to można gratulować tym co idą na PDO, bo ci co zostali mają chyba w plecuchy. Ciekawe jaki teraz jest argument aby na siłę z tego co zostało robić spółkę, ale to co opowiadają wasi pracownicy to wasza dyrekcja nawet jakby im kazali skoczyć w ogień zrobi to bez zastanowienia bo przemożna perspektywa samodzielnej władzy przyćmiewa umysł i usypia rozsądek. Szkoda tylko tych ludzi bo dla ambicji jednych wykończy się całą masę porządnych ludzi. Dobrze się rządzi jak nie ma zagrożenia że się odpowiada za długi, podatki i likwidację swojego zakładu.
Nie zazdroszczę wam ja to przeżyłem i współpracując z górnictwem wylądowałem na ulicy. Musiałem zwolnić 60 ludzi i do dziś płacę zaległe podatki.

Gorliwy obserwator
Gorliwy obserwator
23 września 2015 16:44

Wieść gminna niesie że z grupy zajmującej się majątkiem z 21 osób przechodzi do spółki mieszkaniowej tylko 4 pracowników to ci dopiero część przedsiębiorstwa. Z niepotwierdzonych informacji jakie spływają z rynku wynika że działaniom restrukturyzacyjnym w khw pilnie przygląda się skarbówka i czeka na rozwój wydarzeń. Chyba chcą się wykazać bo jak mówią temat rozwojowy.
Wydarzenie goni wydarzenie i jak widać czytelnik waszej strony sprowokował solidarność która dopiero teraz zaprotestowała w związku z konkursem na 6-tego prezesa tej waszej spółki. Niech mi ktoś mądry wyjaśni dlaczego nasze kopalnie musi trafić szlag a obce biznesy cisną się do naszego węgla. Może trzeba im ten interes sprzedać i mieć z tym spokój bo oni was i tak połkną więc chyba warto uratować to co się jeszcze da.

gosciu
gosciu
22 września 2015 20:06

Czy to prawda że informatyków zrobiono w wała, podobno dali im mniejsze stawki niz mieli przed CUW-em a 4 osoby zdegradowali do pracowników fizycznych na kopalni ?

zorientowany
zorientowany
Reply to  gosciu
23 września 2015 13:42

Z tego co dowiedzialem sie to tak

Obserwator
Obserwator
22 września 2015 16:59

Ciekawa wiadomość a jeszcze ciekawsza to ta że KHW zatrudnia 124 absolwentów szkół średnich i wyższych dbając o przyszłość. Ten co to pisał to chyba sam w to nie wierzy lub był po dobrej imprezie. Firma się redukuje, przekazują kopalnie do SRK, wysyłają ludzi na PDO a Zarząd się rozrasta bo myślą o rozwoju. Zadam jako laik proste pytanie – rozwoju czego i kogo, czy ta łopata górnika to uniesie. Jak długo będziecie nam jeszcze wciskać te brednie.
Doszły mnie słuchy, że w CUW-ie teraz proszą ludzi aby zostali jeszcze miesiąc i nie odchodzili na PDO bo nie ma kto zrobić górnikom szluz/wypłatę.To są dopiero kosmiczne jaja, czy ktoś tam u was jeszcze nad czymś panuje czy to już są totalny bzdety. Kto tym rządzi i kto za to wszystko odpowiada, macie wy tam jakąś kontrolę i co robią wasze związki.

Libra
Libra
Reply to  Obserwator
22 września 2015 17:33

A widzisz bo zarządzający i właściciel tego bajzlu żyją nie w tej rzeczywistocie a w Matrix a tam jest wszystko ok.! W upadajäcej firmie właściciel postanowił wzmocnić wyczerpany walką z wiatrakami zarząd i teraz ten nowy przedstawi wizja nowej spółki uzdrowionej czarodziejską różyczką i będzie cacy. A kto by siē tam pracownikami przejmował co mädrzejści to już dokonali wyboru ale teraz rekrutujä i łapiä na siłē nawet w spółkach zaleźnych. Poza tym przyjma młodych,prężnych,elastycznych jak ongiś guma w majtkach i bēdzie ok.Poza tym są tak bezczelnie arogancy że pismo o przedłużenie ewentualne okresu zatrudnienia sformułowane było tak że to pracownik prosi swojego pana łaskawie o jeszcze miesiac pracy ajajaj.