PDO – odpowiedź.

Szanowne Koleżanki i Koledzy, którzy skorzystali z PDO – edycja 4, Zarząd MOZ ZZPP KHW S.A. otrzymał odpowiedź na wniosek, dotyczący informacji w temacie odwołania od otrzymanej w grudniu ubiegłego roku decyzji podatkowej. Niestety Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko. Zarząd KHW S.A. w dniu 04.03.2016 r. złożyła do WSA w Gliwicach skargę na interpretację podatkową, wnosząc o uchylenie wskazanej interpretacji. Jak zaznaczono w korespondencji ” … *fakt złożenia przedmiotowej skargi pozostaje całkowicie bez wpływu na rozliczenie podatkowe za 2015 r., * *w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych byłych pracowników KHW S.A. Należy podkreślić, iż prowadzone postępowanie sądowe, dotyczy wyłącznie Spółki jako płatnika, odpowiedzialnego za obliczanie i pobieranie zaliczek na podatek na podatek dochodowy oraz wpłacanie ich we właściwym czasie na rachunek urzędu skarbowego. Nawet pozytywne dla płatnika rozstrzygnięcie sporu nie będzie stanowić pełnej gwarancji odzyskania podatku przez poszczególnych podatników. W celu uzyskania ewentualnego zwrotu pobranych zaliczek na PIT, konieczne będzie podjęcie przez byłych pracowników, indywidualnych działań, we właściwych miejscowo urzędach skarbowych.**”*

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
maja
maja
12 marca 2016 20:16

Myślę że najnowszy wyrok WSA w Łodzi daje trochę optymizmu -I SAŁd 1363/15

Romek
Romek
10 marca 2016 05:07

Maja podpowiedź jest w informacji wcześniejszej o pdo. Do MF nie wystąpiła spółka tylko związek. Nie ma jeszcze stanowiska MF bo pismo wyszło na początku marca. Z uwagi na terminy rozpatrywania skarg przez WSA to uważam że potrwa to kilka dobrych miesięcy więc proóby odzyskania nadpłaty każdy musi podjąć się już sam. W tym zakresie pozostaje tylko tryb indywidualny i nie ma możliwości wystąpień zbiorowych. Wystąpić należy indywidualnie do właściwego Naczelnika US o zwrot nadpłaty jeżeli będzie odmowa należy się odwołać do Dyrektora Izby Skarbowej a jak i to nie pomoż to pozostaje skarga do WSA.

maja
maja
9 marca 2016 20:03

przy okazji prosimy związek o podpowiedż szczegółową- jakie działania można podjąć aby odzyskać potrącone zaliczki.W dalszym ciągu nie znam treści pisma spółki do MF. Znamy stanowisko MF . Treść odpowiedzi zależy od pytania. Rolę grają niuanse.