Posiedzenie Komisji Energii.

W dniu wczorajszym organizacje związkowe KHW S.A. uczestniczyły w posiedzeniu sejmowej Komisji Energii, którego tematem była sytuacja Spółki oraz plany jej połączenia z PGG. Całość obrad można prześledzić na sejmowych stronach internetowych oraz najważniejsze fragmenty przeczytać na portalu nettg.pl – link do strony : nettg.pl/news/140042/gornictwo-fuzja-pgg-i-khw-do-1-kwietnia-2017-r
Więcej informacji w powyższym zakresie dostępnych jest w Zarządzie Związku.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
administracja
administracja
9 stycznia 2017 22:27

A pro po dobrowolnych odejść to mam pytanie do ZZ – czy to prawda, że jeśli pracownik chce to może w każdej chwili odejść do SRK , tzn nie musi czekać aż znowu jakiś majatek zostanie przekazany do SRK ? Podobno na Wesołej odeszły jakieś kobiety w grudniu ? Jak to jest, jakie są przepisy ? Jeśli tak to jak to się załatwia ?

Roman
Roman
Reply to  administracja
12 stycznia 2017 18:03

Te i wszystkie tego typu pytania należy kierować do służb pracowniczych kopalni. Nie znamy takiego przypadku aby pracownicy przechodził do SRK poza przepisami ustawy. No chyba że za porozumieniem stron.

gornik
gornik
7 stycznia 2017 16:46

Myślę że problem jest w tym, że związkowscy bronią swoich stołków i stołków zarządu na Damrota razem z tą całą biurokracją dlatego nie chcą się zgodzić na połączenie KHW z PGG (zarząd PGG ma siedzibę niedaleko na Powstańców w Katowicach, to po co drugi zarząd na Damrota) . Obawiam się , że może to doprowadzić do ogłoszenia upadłości i przejęcia za przysłowiową złotówkę KHW przez firmę prywatną – a wtedy już nikt nie będzie się liczył ze zwykłym pracownikiem. Ci co siedzą wysoko na stołkach i tak wylądują na innych stołkach, „po dupie dostaniemy” jak zwykle my , zwykli pracownicy. Dlaczego to wszystko jest tak odwlekane, miał być, a może był audyt w zeszłym roku, który nic nie wniósł do sprawy potem miało być do końca 2016 roku wypracowane ostateczne stanowisko co do dalszych losów KHW, teraz znowu wszystko przeciągnięte do kwietnia – niech mi ktoś wytłumaczy DLACZEGO ? ŻEBY WYDOIĆ CO SIĘ DA A POTEM ZAORAĆ ? GDZIE TE OBIECANE URLOPY GÓRNICZE, PDO CZY SRK ?