Prasowe próby podgrzewania atmosfery.

Niepokojące są doniesienia prasowe dotyczące upadłości KHW S.A. Sytuacja naszej Spółki jest bardzo ciężka – nikt tego nie ukrywa – ale nie jest to czas na wywoływanie negatywnych nastrojów wśród pracowników Spółki. Komunikat podany przez portal nettg.pl – *KHW o publikacji DGP* oraz *KHW uzgodnił wstępne warunki porozumienia z obligatariuszami* – wyjaśniają zagadnienie. *Trwają rozmowy z bankami i żadna upadłość nie została ogłoszona – taką wiadomość mamy z dnia dzisiejszego z godziny 7.00.* *Jako Organizacja Związkowa nie popieramy prasowych prób podgrzewania atmosfery wokół KHW S.A.* Więcej informacji w powyższych tematach na stronie : nettg.pl linki : www.nettg.pl/news/138220/gornicywo-khw-uzgodnil-wstepne-warunki-porozumienia-z-obligatariuszami oraz www.nettg.pl/news/138215/gornictwo-khw-o-publikacji-dgp. Zarząd Związku

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
do \"gornik\"
do \"gornik\"
7 października 2016 20:50

Trochę faktów.Nie wiem tylko dlaczego – przedstawiciel ministerstwa energii musi zachować anonimowość – jak piszą w artykule http://katowice.tvp.pl/27230679/sa-wstepne-warunki-porozumienia-khw-z-obligatariuszami:

„Umowa standstill to porozumienie dłużnika z wierzycielami, będące wstępem do właściwej umowy restrukturyzacyjnej. W tego typu umowie strony deklarują chęć rozmów na temat restrukturyzacji zadłużenia, a wierzyciele zawieszają wymagalność roszczeń i nie podejmują egzekucji.

„Wstępne warunki takiego porozumienia zostały już uzgodnione i zaakceptowane zarówno przez KHW, jak i obligatariuszy. Po podpisaniu w piątek umowy standstill prowadzone będą negocjacje właściwej umowy restrukturyzacyjnej, która powinna zostać zawarta przed końcem tego roku” – powiedział w czwartek PAP pragnący zachować anonimowość przedstawiciel Ministerstwa Energii.

Informację o wstępnym porozumieniu z obligatariuszami nieoficjalnie potwierdziły źródła PAP w KHW, choć oficjalnie holding nie komentuje na razie tych informacji. „W związku z prowadzonymi przez spółkę rozmowami dotyczącymi jej przyszłości, wstrzymujemy się od podawania informacji dotyczących stanu finansowego. Będziemy mogli o tym poinformować po przyjęciu konkretnych ustaleń” – powiedział PAP rzecznik KHW Wojciech Jaros.

Jak dowiedziała się PAP w holdingu, spółka terminowo spłaca odsetki od obligacji, nie była natomiast w stanie wykupić w terminie transzy obligacji. W czwartek Dziennik Gazeta Prawna napisał, że jeden z obligatariuszy bierze pod uwagę złożenie wniosku o upadłość spółki. Ustalenie warunków porozumienia standstill oddala taką groźbę. „

gornik
gornik
7 października 2016 20:25

To dlaczego wypłaty zostały wypłacone już 5 co nigdy wcześniej się nie zdarzyło, na staszicu mówią, że barbórka i 14 – stka ma byc wypłacona do końca października – czyż to nie świadczy o tym że nad khw wisi ręka komornika ?

Tola
Tola
Reply to  gornik
10 października 2016 07:02

Wisi górnik, wisi i wisieć będzie bo kasiorka się skończyła. Został prosty wybór albo oszczędności – i to duże oj duże — albo na wigilię ości z karpia i zalewajka a potem zęby w ścianę. Jest bardzo trudna sytuacja w spółce ale od nas tylko zależy czy przetrwamy.

gornik
gornik
Reply to  Tola
10 października 2016 18:20

Tola co masz na mysli piszac „od nas” bo jakos nie widze tych oszczedności, wprost przeciwnie, – najwyzsze stawki dla tych nielicznych co przychodza na kopalnie z holdingu – reszta jak siedziala na damrota tak siedzi, w „wybranych” działach remonty pomieszczen całą parą ruszyły ……..

Tola
Tola
Reply to  gornik
12 października 2016 18:44

Od nas się rozumie : ja, ty, on, ona czyli my proste ludki. Każda reforma skutkowała tym że na wypłatę było kasiorki mniej dla nas ludków mniej. Takie czasy jak brak kasy a korytko jedne więc ludki biedne. Znasz kogoś z góry kto ma w skarpetkach dziury, kogo zmiany przycisnęły do ściany ?