Reakcja kobiet pracujących w CUW na treści artykułu – To co się dzieje, nie jest chaosem

ZZPP KHW S.A. został poproszony przez kobiety pracujące w CUW o zamieszczenie ich opinii i komentarzy do treści artykułu ” *To co się dzieje, nie jest chaosem *”. Spełniamy Waszą prośbę i zamieszczamy dostarczony tekst : ” Kobiety pracujące w CUW w tym koordynatorki obsługujące kopalnie Spółki, żądają zamieszczenia w prasie przeprosin oraz zaprzestania publicznego obrażania przez Dyrekcję zakładu. Artykuł w prasie jest bardzo tendencyjny, gdyż przedstawia nas jako osoby o znikomych umiejętnościach – *wielką przeszkodą we wdrażaniu zmian jest bardzo wąska specjalizacja naszych pracowników *… ; ” *Elastyczność kompetencji zawodowych i zatrudnienia – to pojęcia, o których wielu naszych pracowników bądź nie słyszało, bądź sądzi, że ich to nie dotyczy. Niestety nie można zakładać, że jak ktoś 30 lat temu wyspecjalizował się w wąskiej dziedzinie i zaczął pracę w jakimś dziale, to będzie pracował w nim do emerytury i wykonywał tę samą albo podobną pracę * „. Radzimy Dyrekcji CUW wyjście ze złotej klatki i zapraszamy do nas. Porazi Was ta wąska specjalizacja i brak elastyczności kompetencji zawodowych. Zdziwione jesteśmy, że Dyrekcja CUW ma takie małe rozeznanie i pojęcie o tym jaką pracę i jaką wiedzę muszą posiadać pracownice CUW, aby wywiązywać się z coraz to nowych zadań – zapraszamy Was na kilka dni, to może wtedy się Wam rozjaśni, że dzięki tej znikomej wiedzy ten zakład ruszył 3 lata temu i pracuje bez problemów. Pani Dyrektor niech Pani nie wypowiada się o centrach usług w aglomeracji bo nie ma Pani zielonego pojęcia o tym co te centra robią i w jakim zakresie nie mogą być porównywalne z nasza pracą w CUW i z zakładem, którym Pani kieruje. Niech Pani zatrudni te księgowe emerytki za 300 zł. i spróbuję nimi zarządzać i wymagać aby wszystko było na czas albo dwa dni wcześniej, życzymy powodzenia. Mimo, że mamy swoje lata to potrafimy obsługiwać komputery, korzystać z Internetu, programów oraz techniki obliczeniowej, może nie tak szybko jak nasze dzieci ale tak aby dobrze wykonać stawiane przed nami zadania, więc prosimy nas nie obrażać. Prosimy również aby nie wypowiadała się Pani na temat HUZ i praw pracowników z niej wynikających. Nikt nie chciał się zrzec wynagrodzenia tylko zawiesić część uprawnień i świadczeń związanych ze stosunkiem pracy – to można zrobić zgodnie z prawem. Nie trzeba aż likwidować CUW aby wprowadzić elastyczny regulamin wynagradzania ale trzeba na ten temat rozmawiać z załogą. Postaramy się, żeby ten jawny przykład dyskryminacji kobiet i pracowników CUW został należycie oceniony przez instytucje powołane przez państwo do ochrony praw i godności obywateli. Nie życzymy sobie i nie chcemy aby nas dalej tak poniewierano . Podpisano – Pracownice CUW – 50 plus „.

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dezaprobata
Dezaprobata
23 sierpnia 2015 20:13

Do „ja”: My dobrze wiemy jak wygląda praca w prywatnej firmie, dlatego tak walczymy o jedno z ostatnich niesprywatyzowanych przedsiębiorstw. Jeśli tego nie rozumiesz, to nie chwal się tym.

50 plus
50 plus
21 sierpnia 2015 14:39

Gdzie ludziom przyszło pracować. Trzeba uciekać jak najdalej od tego miejsca, które jak wiadomo „prawie” dla wszystkich jest KOSZMAREM nie licząc tych co zawsze uprzejmie donoszą. To jest bardzo duży sukces że ludzie całkiem nie zwariowali w tej chorej atmosferze pełnej mobbingu i niszczenia ludzi na każdym kroku. Dobrze że większość się obudziła i zaczęła głośno mówić co myśli.

Zmartwiona i rozczarowana.
Zmartwiona i rozczarowana.
20 sierpnia 2015 17:31

Szkoda że po prawie 4 latach ludzie nie widzą możliwości i nie mają chęci dalej pracować w CUW. Wolą PDO niż pracę w spółkach to świadczy o ich dużej desperacji ale też o poczuciu własnej wartości. Źałuj pracodawco i zastanów sie czy to co robisz nie przycznia się do likwidacji KHW, chyba że taki jest cel tej całej zabawy.Czy CUW Sp. z o.o. będzie w stanie wykonać dla KHW wszystkie zadania tym zespołem 50 wiernych Spartan ( chwała bohaterom ) ale to przecie same gówne specjalisty, więc na początek bedzie troche pod górke ale jak zakasają rękawki to będzie o.k. a jakby co to emeryty za 300 pomogą oni mogą pracować 24/24 bez klimy, wody, rodzinnej atmosfery.
Parodia i pusty śmiech co można zrobic z firmą, gdy się ślepo wierzy w wlasną nieomylność. Czasem glos ludu choć nie po naszej myśli pozwala wyjść z twarzą z najgorszych opresji. Przemyślcie decydenci czy warto było rozwalać bezmyślnie to co bylo dobrym wizerunkiem KHW i czy napewno chcieliście doprowadzić do tego co teraz macie. Tego się już chyba nie da odkręcić bo to przerosło wszystkich i wszystko, mamy już w CUW : zbuntowanych pracowników, grupę nieformalną i związek zawodowy a to chyba nie koniec kłopotów.

żal ....
żal ....
20 sierpnia 2015 08:58

Przykro patrzeć na to co się dzieje, a jeszcze bardziej, gdy gospodarz sra w swoje gniazdo….

nic dodać, nic ująć
nic dodać, nic ująć
19 sierpnia 2015 14:06

Pani Dyrektor, z tego co wiem, to jeżeli „coś” lub ” ktoś” jest do wszystkiego- to znaczy, że jest do d…y !!!!
Przykro słyszeć,że osoby pracujące w jednym zakładzie pracy niekiedy ponad 30 lat doczekały się takich obelg od swojego pracodawcy.