Spotkanie Ministrów z organizacjami pracowniczymi w KHW S.A.

W dniu wczorajszym odbyły się dwa spotkania w sprawie wypłaty i terminu wypłaty dla załogi KHW S.A. kolejnej raty nagrody z okazji Dnia Górnika za 2016 r. oraz połączenia KHW S.A. z PGG Sp. z o.o.
Pierwsze w godzinach południowych z udziałem Ministrów i Zarządu KHW S.A, podczas którego po długiej debacie, strona rządowa zapewniła, że środki na wypłatę będą ale pod warunkiem podpisaniu przez związki zawodowe KHW S.A. oraz PGG Sp. z o.o. zgody na fuzję. W sprawie wypłaty nagrody podpisano Porozumienie i Ministrowie pojechali do PGG . Przedstawiono również projekcję dla Porozumienia o połączeniu spółek. Strona społeczna projekt Porozumienia w sprawie połączenia ma otrzymać w środę a od czwartku mają się zacząć rozmowy w tej sprawie.
Drugie w godzinach wieczornych z Zarządem KHW S.A. podczas którego poinformowano, że zmianie ulega treść Porozumienia i przyjmuje ono formę oświadczenia. Po zapoznaniu się z jej treścią organizacje związkowe KHW S.A. skierowały do Zarządu Spółki i Ministrów własne Oświadczenie, którego treść ma być przedstawiona dziś w godzinach rannych załogom zakładów Spółki. Oświadczenie strony społecznej nie niweczy rozmów w sprawie połączenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments