Spotkanie organizacji związkowych z Zarządem KHW S.A.

W dniu wczorajszym odbyło się kolejne spotkanie Zarządu KHW S.A. z organizacjami związkowymi Spółki. Omówione zostały kwestie ekonomiczne oraz aktualna sytuacja Firmy. Ogólnie można podsumować, że sytuacja Spółki nie jest dobra i mamy czas do końca roku aby wykazać się, że jesteśmy w stanie nie pogłębiać obecnych trudności. Rozpoczną się rozmowy ze stroną społeczną w temacie zmian HUZ. Zarząd ZZPP KHW S.A. i IPG

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tola
Tola
24 października 2016 07:45

Wszystkie nieperiodyczne to te które dostajemy dodatkowo i nie są wypłacane co miesiąc do wypłaty – Kazik je wymienił. Z tego co wiem
nikt jeszcze dokładnie nie określił co chcą zawiesić ale może dziś
się dowiemy. Muszą pokazać bankom że zdecydowano o oszczędnościach.
Kto pożyczy jeszcze kasę na dodatkowe wynagrodzenie jak nie płacimy
bieżących długów.

Kazik
Kazik
22 października 2016 19:41

dołowy raczej nic sie nie dowiesz, nieperiodyczne to barbórka, 14-sta, flapsy, mleko, wczasy pod grusza, ołowkowe…

skoro średnia zarobku w khw to 6400/m-c jak pisza gazety , z tego okolo 1/4 to te nieperiodyczne tzn ze 1600 x 12 mcy daje 19200 na jednego pracownika x 14000 tys pracownikow w khw co daje 268800000 oszczędnosci narok.czyli czeba 6lat zeby splacic dopiero 1,5 miliarda przy zalozeniu ze nie bedzoe wiecej dlugow w co przy takim rzadzeniu trudno uwierzyc, poza tym w d…e dostaną najzwyklejsi pracownicy, bo ci co zarabiają te 6400 i więcej to raczej nie musza sie martwic o odebranie nieperidycznych swiadczen ……….

dołowy
dołowy
19 października 2016 21:09

„Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego SA prowadzi rozmowy ze stroną społeczną dotyczące przekształceń, z jakimi musi liczyć się firma – poinformował rzecznik spółki.Niezależnie od comiesięcznych spotkań, poświęconych przekształceniom firmy i kierunkom strategii, kontynuowane są negocjacje dotyczące zmiany obowiązującego w KHW SA Holdingowego Układu Zbiorowego Pracy .W nawiązaniu do przekazanych partnerom społecznym obszernych informacji dotyczących aktualnej, trudnej sytuacji ekonomiczno-finansowej spółki, podczas spotkania z sygnatariuszami HUZ w środę, 19 października 2016, prezes KHW powtórnie szczegółowo przedstawił te zagadnienia i odpowiadał na pytania.
Poinformował m.in. o zamiarze zawieszenia na trzy lata wszystkich świadczeń nieperiodycznych określonych w HUZ….”

reszta w artykule: http://gornictwo.wnp.pl/zarzad-khw-rozmawia-ze-zwiazkowcami-o-przyszlosci-firmy,283702_1_0_0.html.

Czy można prosić ZZ o wiecej szczegółów w ww temacie omawianych na tym spotkaniu? O jakie konkretnie świadczenia nieperiodyczne chodzi ?