Spotkanie Zarządu z organizacjami związkowymi.

Odbyło się kolejne spotkanie Zarządu KHW S.A. z organizacjami związkowymi działającymi w Spółce. Ogólnie można stwierdzić, że sytuacja jest trudna ale gwarantowano wypłatę we wrześniu. Podano również, że w chwili obecnej tj. do dnia 07.09.2015 r. deklaracje skorzystania z PDO – 4 edycji złożyło : 83 pracowników CUW ; 4 osoby z Biura Zarządu. Jest jeszcze grupa około 50 osób, która rozważa możliwość skorzystania z PDO. Zakomunikowano jednocześnie, że odprawa / rekompensata ( związana z PDO ) jest zwolniona ze składki ZUS a w odniesieniu do podatku dochodowego od osób fizycznych, będzie wysłany wniosek o interpretację podatkową do Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach, gdyż są wątpliwości w tym temacie. Zarząd ZZPP KHW S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
i
i
10 września 2015 21:09

ponoć zabrali się za tych z majątków przyjechała grupa z jednej ze spółek ale zaraz zwiali jak się dowiedzieli co mają przejąć i jaka na nich będzie odpowiedzialność nie dajcie się ludzie z CUWu

kolega hajer
kolega hajer
9 września 2015 15:28

Jaka trudna sytuacja ? przecież jest dobrze:

„Kluczowym obecnie elementem programu naprawczego jest sprzedaż przez spółkę Zakładów Energetyki Cieplnej Katowice. W ubiegłym tygodniu Katowicki Holding Węglowy oraz DK Energy Polska, spółka należąca do Grupy EDF, podpisały umowę sprzedaży i nabycia 100 proc. akcji ZEC Katowice. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody walnego zgromadzenia KHW SA na zbycie akcji oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie ZEC Katowice SA przez kupującego. Według prezesa Łukaszczyka, sprawa powinna być sfinalizowana na przełomie września i października.

„Jeśli to będzie zamknięte, ten cały proces +twardej+ restrukturyzacji, to jeżeli nic by się radykalnie nie zmieniło – bo tych niewiadomych jeszcze trochę jest – to spokojnie przechodzimy na 2016 rok” – powiedział Łukaszczyk.

Dotychczasową realizację programu naprawczego KHW ocenił pozytywnie. „Opracowaliśmy program naprawczy, który związki zaakceptowały, program został poddany ocenie banków, w których mamy obligacje i kredyty, te banki poddały go audytowi firmy doradczej i został oceniony bardzo dobrze” – mówił.

Jak zaznaczył, w ciągu ostatnich 7 miesięcy z KHW odeszło 10 proc. załogi. „Ograniczyliśmy koszty w stosunku do programu naprawczego – w stosunku do ubiegłego roku dodatkowo o 10 proc., zrestrukturyzowaliśmy firmę w układzie organizacyjnym i majątkowym, co pozwoliło nam osiągnąć wynik zły, bo minus jest minusem, rzędu ponad 100 mln zł, ale branża w miała w tym czasie 1,5 mld zł strat” – powiedział prezes KHW. ”

Całość: http://gornictwo.wnp.pl/prezes-khw-nie-przewiduje-problemow-z-wyplatami-jesli,257037_1_0_0.html

gość
gość
9 września 2015 15:22
Swój człowiek
Swój człowiek
Reply to  gość
9 września 2015 17:28
Ela
Ela
8 września 2015 17:47

przecież jak Enea przejmie KHW i to co pozostało po CUW to wszystkich przeniosą do Poznania, Piły albo Wałcza (fajny dojazd)

.
.
8 września 2015 17:36

jak link nie działa to w wyszukiwarce Ministerstwa interpretacji ogólnych wpisać datę 16.06.2015 r. w poz. 7 jest interpretacja razem ze złożonym do US wnioskiem w pdf