Sprostowanie informacji o likwidacji CUW.

W uzupełnieniu zamieszczonej na naszej stronie informacji o likwidacji CUW, wyjaśniam, że Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o zmianach struktury organizacyjnej CUW a nie o jego likwidacji. Przewodniczący Zarządu ZZPP KHW S.A. nie potwierdza, że w uchwale Rady Nadzorczej znajduje się stwierdzenie o likwidacji CUW. Roman Waniek

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
e.
e.
19 września 2015 19:50

a zarząd KHW ma być powiększony o nowego prezesa do spraw dziwnych i ulotnych …. setki tysięcy złotych pójdzie znowu na odprawę tego prezesa jak go po paru dniach zwolnią – mamy nadzieję że nowa władza po wyborach ich rozliczy… gratulacje zwolnić ok 100 osób aby przyjąć gościa ” brawo….

Gerard górnik
Gerard górnik
19 września 2015 16:35

Było sobie dobrze funkcjonujące kopalnie. Posiadały własnych pracowników powierzchni do czynności pomocniczych nie związanych z wydobyciem (np kilka sprzątaczek, hydraulika, planistki, panie co liczyły wypłaty, normowników, itd) Żadnej z kopalni nie zagrażało bankructwo. Było chyba za dobrze więc w Warszawie ktoś wpadł na pomysł, że jeszcze można dużo z górnictwa wycisnąć i trzeba powołać Holding w 1993. Obecnie liczy ponad 200 osób , za wynajem budynku 1,5 mln rocznie.-, klimatyzowane pomieszczenia, odpowiednie do „kompetencji” wypłaty, itd,… słowem koszty nie małe.Na kopalnianym majątku zaczyna się tworzyć spółki , firmy usługowe np do sprzątania pomieszczeń, oprócz marnie opłacanych sprzątaczek trzeba opłacić prezesów , wiceprezesów , księgowych, sekretarki, samochody itd, czyli zwiększyć koszty. Od tamtego czasu likwiduje się kolejno kopalnie nazywając to” łączeniem kopalń”. Potem ktoś wpada na pomysł, że jeszcze więcej można wycisnąć z górnictwa i tworzy CUW, zgarnia się pracowników z kopalń, remontujet i wyposaża budynek za ponad 10 mln zł, monstrualne wypłaty prezesów, kierowników, itd. Po 3 latach okazuje się, że CUW należałoby przekształcić w spółkę , która otrzyma w prezencie nowo wyremontowany budynek z wyposażeniem, To tak bardzo po krótce. A tasiemcowe kolejki na wagacha po węgiel jak były tak i są, chociaż kopalnie tylko węglem handlują. I gdzie w tym wszystkich jest górnik, który to wszystko musi udźwignąć i na to pracować a zarobia o połowę mniej niż urzędnik w KHW (ten szeregowy nie mylić z prezesami i dyrektorami ) ?

Sympatyk
Sympatyk
19 września 2015 14:08

Maksyma dla pracowników CUW – ” Niektórzy ludzie wierzą, że bezpieczniej jest nauczyć się żyć ze swoim niezadowoleniem, że współpraca z żalem jest czymś koniecznym i że wszystko jest w porządku, gdy człowiek pozwala zastawiać na siebie pułapkę…Ty jednak nabierz odwagi i nie wahaj się podjąć decyzji, że chcesz czuć się dobrze i iść w przyszłość cały i zdrowy na umyśle [ Toni Cada Bambara ] „.
Tylko tyle mogę Wam przekazać od siebie. Dla mnie jesteście wielcy. Pokazaliście że godność jest ważniejsza od strachu.
Tadeusz Zaniewski.

Górnicy z Ujka
Górnicy z Ujka
18 września 2015 17:08

Nic się nie stało, to było tylko stwierdzenie, że górnicy z Wujka współczują kobietom z CUW. Spokojnie panika nie wskazana.

górnik
górnik
18 września 2015 16:45

Dlaczego współczujecie grnikom z Wujka , co się stało ?