TF Silesia trzecim inwestorem dla KHW S.A.

Wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się konferencja prasowa Ministra Energii i Wiceministra Energii w sprawie dalszych losów KHW S.A. Minister stwierdził, że po analizie sytuacji podjęto decyzję, iż trzecim inwestorem dla KHW będzie TF Silesia, które „włoży” w przedsięwzięcie 200 mln zł. – To daje możliwość, że ta spółka wyjdzie na prostą poprzez dokapitalizowanie przez trzech inwestorów. Z drugiej strony, aby przyspieszyć restrukturyzację, spółka nie będzie naprawiana tak, jak Polska Grupa Górnicza, *ale podzielona na dwie, z oddzieleniem mienia, które nie jest majątkiem górniczym.* Krzysztof Tchórzewski podkreślił, że proces wyodrębnienia majątku pozagórniczego będzie bardzo skomplikowany, stąd trudno wskazać termin, w której KHW zafunkcjonuje w nowej formule. Problemem są głównie mieszkania zakładowe (12 tys. mieszkań w spółce mieszkaniowej i kolejne 4 tys., należące do Holdingu), które po ustaleniu statusu prawnego znajdą się w osobnej spółce. Wiceminister Grzegorz Tobiszowski zaznaczył, że środki wniesione przez inwestorów zostaną zainwestowane w zakłady górnicze należące do KHW. – Rozpoczęła się w tej sprawie dyskusja zarządu ze stroną społeczną. Wynika z niej, że Holding oparty będzie na dwóch filarach: kopalni Murcki-Staszic, gdzie już przygotowany jest plan inwestycji oraz kopalni Mysłowice-Wesoła, gdzie plan inwestycyjny zostanie doprecyzowany. Więcej na stronie nettg.pl/news/137361/gornictwo-tf-silesia-trzecim-inwestorem-dla-holdingu . Autorka Anna ZYCH.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gienia
Gienia
28 sierpnia 2016 10:59

Tak chodzi o mieszkania zakładowe, jest ich już tylko tyle. Skąd takie zdziwienie Rafał. Ludzie czekają i będą czekać bo jeszcze rok temu sprzadażą mieszkań zakładowych w khw zajmowało się 11 osób a teraz w spółce mieszkaniowej 3, a procedur do sprzedaży jest 2 razy więcej. Można tak wymieniać dalej ale co to zmieni.

Rafał
Rafał
26 sierpnia 2016 20:38

Czy mowa o mieszkaniach, które nie zostały sprzedane lokatorom na własność? Dlaczego jest ich jeszcze tak dużo, przecież ludzie czekają na wykup tych mieszkań od kopalń, dlaczego to tak długo trwa? O jakich mieszkaniach mowa : „12 tys należących do SM” i „4 tys należących do KHW” ? Czy ktoś może przybliżyć temat ?