Więcej o planach dla PHW.

*Informacja z portalu www.nettg.pl z dnia 13.04.2016 r. * * ” Kopalnia Bogdanka pozostanie samodzielnym podmiotem, jest bardzo ważna dla polskiej gospodarki, nikt nie podważa jej wagi i roli – zapewniał w środę (13 kwietnia) w Bogdance wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.* *Tobiszowski spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych działających w kopalni. Podczas briefingu po spotkaniu Tobiszowski powtórzył, że tworzony plan naprawczy dla Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW), zakłada zbudowanie konstrukcji z udziałem Enei, Węglokoksu Kraj i Bogdanki, jednak podlubelska kopalnia, w której 60 proc. akcji ma Enea, nie straci samodzielności.* *- Bogdanka jest bardzo ważnym podmiotem w życiu gospodarczym Polski i nikt nie podważa jej wagi i roli, i broń Boże nie ma pomysłu, żeby ograniczać jej samodzielność, czy autonomię – zapewnił Tobiszowski.* *- Bogdanka będzie samodzielnym podmiotem tak jak dzisiaj. Enea jest właścicielem 60 proc. i Enea będzie się angażować w Katowicki Holding. Nie wiemy jeszcze, w jakiej formule, bo to jest analizowane. Natomiast to, że Enea się zaangażuje w katowicki holding, co to przeszkadza Bogdance? – pytał retorycznie. „*

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Romek do Ryla
Romek do Ryla
21 kwietnia 2016 17:59

Ryl dzięki także i nam Kopex Machinery zwolni przeszło czwartą część załogi. Nie mogli już dłużej czekać aż im zapłacimy. Tak to się dla innych kończy, więc pasuj z tą oceną i myśl kolego.

Tomek do ryla
Tomek do ryla
20 kwietnia 2016 17:59

Ryl a ty poczekasz 120 dni na swoje wynagrodzenie. Ciekawe jak to wytłmaczysz rodzinie, chyba że jesteś sam i na czyimś utrzymaniu. Gratuluję ci wypowiedzi jest cenna.

Grzegorz do Ryla
Grzegorz do Ryla
20 kwietnia 2016 05:03

Ryl ja mam zatrudnionych prawie 100 pracowników, którzy tak jak ty czekają co miesiąc na wypłatę i nie mogę już dalej pożyczać aby ją wypłacić. Pytasz ile khw płaci mi za tę usłgę, odpowiadam na rynku za godzinę pracy którą wykonuje mój pracownik dostałbym 18 zł brutto a khw płaci mi po przetargu 16 zł. Wszystko moż poczekać więc zaeksperymentuj i poproś aby tobie za twoją pracę zapłacili po 90 dniach. Może wtedy zrozumiesz że dla was też pracują ludzie którzy mają rodziny, kredyty i chcą normalnie żyć, że nie tylko cwaniaki prowadzą firmy i gnębią swoich pracowników.

ryl
ryl
19 kwietnia 2016 22:13

do Grzegorza:
a ile khw płaci Wam za te usługi – czy jest to aktualna cena rynkowa czy taka zawyżona że możecie jeszczcie dłużej poczekać 🙂

Grzegorz
Grzegorz
18 kwietnia 2016 20:54

Następne konsekwencje kłopotów górnictwa – Kooperanci górnictwa czekają na zapłatę kilka miesięcy – apelują o wsparcie – tekst w onet.pl – Firmy kooperujące z górnictwem czekają na zapłatę za swoje towary i usługi nawet 4 – 5 miesięcy, wiele z nich jest na skraju bankructwa – mówiono w poniedziałek podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach. Rada zaapelowała o wsparcie dla tych firm. Szacuje się że przemysł okołogórniczy zatrudnia około 400 tys. osób – ponad 4 razy więcej niż pracuje bezpośrednio w kopalniach. Prezes khw przyznał że dostawcy maszyn i urządzeń czekają na zapłatę około 120 dni a dostawcy usług około 60 dni. Zaległości są wielomilionowe.
Jestem zbulwersowany bo ja na zapłatę faktur za usługi dla khw czekam ponad 90 dni więc gdzie jest te 60 dni. O co tu chodzi i co jest grane panie prezesie.