Czy KHW S.A. uratuje PGG.

Dzisiejsza Rzeczpospolita na 1-szej stronie przedstawiła ciekawe wiadomości pod wymownym tytułem: *Jak (nie) upadnie PGG,* a w dodatku B4 podsumowuje – *Rząd szuka planu awaryjnego * *dla PGG*. Z treści w/w tekstów wynika, że *2 tygodnie temu * *w rządzie **powstał plan połączenia PGG z KHW S.A. * *i **wykorzystania 700 mln. zł, **by dokapitalizować PGG i uratować * *jej wynik. Temat był sondowany ze stroną społeczną i związki* *są za bo zarobki w PGG są wyższe niż w KHW S.A. * Nie wskazano przedstawicieli strony społecznej, którzy byli za wariantem tak pesymistycznym dla KHW S.A.
Zarząd MOZ ZZPP KHW S.A. i IPG

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
6 listopada 2016 07:30

Wiedzą wszyscy którzy podsunęli taki pomysł ministrom jeszcze na przełomie sierpnia i września . Artykuł w Rzeczpospolitej jest wiarygodny – taki wariant jest brany pod uwagę więc uważnie czytajcie – nikt nie zaprzecza że tak jest. To co dla nas jest niewiarygodne jest niestety prawdziwe.

aga
aga
5 listopada 2016 22:47
aga
aga
5 listopada 2016 22:45

Do Anin: dowiemy się po nowym roku , dziwi mnie tylko że zwiazki udają ze nic nie wiedza a minister mówi:

„Minister zapytany, czy planowana jest fuzja PGG z KHW odpowiedział: „nie ma żadnej decyzji, są rozważane różne warianty jeśli chodzi o przyszłość KHW. Taki wariant też się pojawił”.

– Wszystko zależy od rozmów ze stroną społeczną i od stanowiska instytucji finansujących – dodał.” To jakie stanowisko mają zwiazki w tej sprawie ? powinny kazde zwiazki opublikowac swoje stanwisko.

Anin
Anin
5 listopada 2016 06:18

Czy jest ktoś kto powie co w takim razie będzie z ścuw, spółką mieszkaniową i katowickim węglem. Co z ich pracownikami i zadaniami które wykonują dla khw.

Jolka
Jolka
Reply to  Anin
5 listopada 2016 22:34

Jest ale na razie nikt nam tego nie powie , trzymają to w tajemnicy. W artykułach piszą, że są trzy warianty: połączenie z PGG, utworzenie PHW lub trzeci wariant określony jako „drastyczny”. Skoro zarząd ma przygotowane te 3 warianty do wyboru dla inwestorów to znaczy że wiedzą co mają zamiar zrobić ze spółkami zależnymi, tylko dowiemy się o tym już po fakcie („wyborze”) bo zwykli pracownicy nie mają nic do powiedzenia w tej sprawie.

Tola
Tola
4 listopada 2016 18:07

Wiadomości gorszej nie można sobie wyobrazić. Po 23 latach zostaliśmy sprzedani przez tych co mieli nas bronić. Wstyd, wstyd
i jeszcze raz wstyd.