KHW zamierza realizować przyjętą strategię.

Na stronie portalu nettg.pl zamieszczono wywiad z Prezesem Zarządu KHW S.A. na temat przyszłości Spółki. Cały artykuł dostępny : link do strony nettg.pl/news/139871/gornictwo-khw-zamierza-realizowac-przyjeta-strategie .
*Katowicki Holding Węglowy po połączeniu z Polską Grupą Górniczą będzie realizował wdrażaną już strategię, która zmierza do podniesienia efektywności wydobycia w dwuruchowym modelu (duża kopalnia zespolona Murcki-Staszic i kopalnia Mysłowice-Wesoła) – powiedział prezes KHW Tomasz Cudny.*
– Wysiłki podjęte przez zarząd KHW nie polegają na „gaszeniu pożarów”. Mamy plan doprowadzenia jak najszybciej kopalni Mysłowice-Wesoła do długofalowego funkcjonowania w oparciu o trzy ściany i najlepszy węgiel oraz zbudownia rentownej, dużej kopalni zespolonej Murcki-Staszic – mówił w czwartek prezes KHW. – Nasze działanie polega m.in. na pozyskiwaniu sprzętu z kończących eksploatację miejsc i takim rozcinaniu najlepszych pokładów siodłowych węgla, jakie mamy, aby jak nalepiej zazębiało się wydobycie z nich w przyszłości – mówił Tomasz Cudny i dodał: – Tego nie da się osiągąć w miesiąc czy dwa. Głęboko wierzę, że od kwietnia przyszłego roku odczujemy dodatni efekt tych wszystkich prac.
W poniedziałek (19 grudnia) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podał, że po planowanej na marzec 2017 roku fuzji PGG i KHW holding stanie się tzw. ruchem, czyli wyodrębnioną częścią PGG. W czwartek (22 grudnia) w rozmowie z PAP i Trybuną Górniczą prezes KHW ocenił, że taka formuła połączenia oznacza, iż przyjęta dla KHW strategia będzie nadal realizowana w ramach PGG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments