Trudne czasy przed KHW S.A.

Odsyłamy do portalu : nettg.pl, tagi – górnictwo khw, artykuł Witolda Gałązki z 8 lipca 2016 r. . Jest to ciąg dalszy informacji przekazanych przez Zarząd KHW S.A. stronie społecznej na spotkaniu w dniu 30 czerwca br.

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Aśka
Aśka
21 lipca 2016 16:38

Edek – piszesz „powierzchnia”, więc nikt Ci nie powiedział , że ten problem Ciebie nie dotyczy, ZUS weryfikuje tylko tych co ida na urlopy górnicze.Powierzchnia może sie zwolnić z SRK od razu. Mnie natomiast zaiteresowało to dlaczego w naszych aniektach pisze że oprócz odprawy (12, 8, lub 4 miesięcznego wynagrdzenia) przysługuje nam tylko dodatkowo 1-miesięczne wynagrodzenie, natomiast w JSW dostaną 3-miesięczne ? Czy związki coś na ten temat wiedzą ?

Tola
Tola
20 lipca 2016 08:38

Edek trudno będzie ci pomóc bo takie informacje można dostać tylko od kogoś kto korzystał z tego pakietu w srk a tam nie mamy wejścia. Z tego co można się dowiedzieć są pewne dane na necie o makoszowych i innych kopalniach przekazywanych do srk.

Edek powierzchnia
Edek powierzchnia
17 lipca 2016 13:37

Poza tym nasunęło mi sie jeszcze pytanie: czy nowy pracodawca (SRK) tak od razu po przejsciu pracownika do SRK wyślę wniosek do ZUS o weryfikację ? Może ktoś z CUW wie ile zajmuje skompletowanie dokumentów w praktyce zamin je wyślą do ZUS ? A wszystko musi się zmieścić w 3 miesiącach od przejęcia zakładu przez SRK – tak jest w nowej ustawie.

Edek powierzchnia
Edek powierzchnia
17 lipca 2016 13:32

Do Tola, maja, i ZZ:
Jak wiecie jaki to paragraf tej ustawy o ZUS – to po prostu napiszcie.Z tego co przekazały mi osoby , które odchodziły w zeszłym roku z SRK , to czekały nawet i pół roku na zwolnieniu lekarskim na „weryfikację z ZUS” ? No i co ? i powiem brzydko „d..a zbita”, zamiast 77 tys. wypłacą ci teraz 50 albo 26 ……….
Wszyscy o tym szemrają a nikt konkretnie nic nie napisze.

Tola
Tola
15 lipca 2016 13:40

Edek być że chopem , zabraknie strony aby ci to wyjaśnić. Słuchaj co mówi maja ona ma rację.