Decyzje w sprawie Holdingu do końca grudnia.

*Model dalszego funkcjonowania Katowickiego Holdingu Węglowego znany będzie pod koniec br. – poinformował we wtorek (22 listopada) w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski.*
Ze słów ministra wynika, że pod uwagę brane są dwa scenariusze.
– Instytucje finansowe z wielką niechęcią odnoszą się do opcji samodzielnego funkcjonowania KHW. Drugi scenariusz to pewna forma fuzji z Polską Grupą Górniczą. Rozmowy z wierzycielami w tej sprawie jeszcze trwają.
Krzysztof Tchórzewski zapowiedział też, że jeszcze w tym miesiącu spotka się ze stroną społeczną Holdingu.
Przedstawiciele resortu energii informowali wcześniej, że rozpoczęły się wstępne rozmowy z instytucjami bankowymi o możliwościach spłaty zobowiązań KHW i warunkach umowy restrukturyzacyjnej. Ocena sytuacji ma dać odpowiedź na pytanie, czy KHW ma szansę na samodzielne funkcjonowanie, czy pod uwagę brany będzie scenariusz konsolidacji z Polską Grupą Górniczą. Holding – obok 1,2 mld zł zobowiązań z tytułu obligacji – ma do spłaty 600 mln zł przeterminowanych zobowiązań. Zaznaczył jednocześnie, że na dziś banki są bliżej decyzji o konsolidacji sektora.
Więcej informacji na portalu www.nettg.pl link do strony: http://nettg.pl/news/139184/gornictwo-decyzje-w-sprawie-holdingu-do-konca-grudnia

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
28 listopada 2016 18:33

Coś na rzeczy Jola jest bo nie idzie tak jak chcesz. To nie taka prosta sprawa jak myślała se warszawa. Rachu ciachu głowa w piachu taki myk, prawo w krzyk bo to PGG nas tak prosto niewchłonie. Bo to inna spółka jest i w tym pogrzebany pies . Trzeba nas sprzedać i tego się trza bać.

Jola
Jola
25 listopada 2016 07:46

to już chyba dawno przesądzone my do PGG spółka mieszkaniowa do PGG a ŚCUW do likwidacji no i wesołych świat