I co dalej z KHW S.A. i górnictwem.

Jak do tej pory brak konkretów w sprawie dalszych losów KHW S.A. Nikt nie potwierdza ani nie zaprzecza, że ma to być spółka z ENEĄ ale w jakim układzie kapitałowym i w jakiej opcji funkcjonalnej, to tego nawet sam nowy minister nie jest obecnie w stanie ani przedstawić ani potwierdzić. Z publikacji prasowych, wywiadów i konferencji można wnioskować, że idą bardzo trudne czasy dla branży a więc także dla KHW S.A. Nie znamy zamierzeń Zarządu KHW S.A. na 2016 rok i czekamy z niecierpliwością co będzie proponowane w tym zakresie.

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Kolega
Kolega
19 grudnia 2015 12:39

Jest takie stare powiedzenie, nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie hajera. Zrozum człowieku po maturze że najprościej jest napuścić jednych na drugich i to się świetnie udało. Wypuścili takich jak ty gadając bzdury o zarobkach w cuw ale to nie kobiety w cuw zarabiały krocie, bo wszystkim przedstawiano zarobki pracowników cuw łącznie z gigantami z damrota. Tak omamiono związki i zlikwidowano cuw, mimo że pracownicy cuw godzili się na zmniejszenie zarobków ale chcieli zostać w khw. I co i bania. Masz rację górnik sobie bez nich poradzi do czasu kiedy nie dostaniesz wypłaty. Nie martw się w khw nie ma już cuw ale teraz pracujesz na spółkę która ci liczy wypłatę. Dla ciebie nic się nie zmienilo a dla nich bardzo dużo. Masz prawo być zły na poziom twoich zarobków ale to nie kobiety z cuw za to są winne. Pomyśl o co w tym wszystkim chodzi nie daj się wypuszczać.

górnik
górnik
18 grudnia 2015 21:06

No chyba kogoś dotknąłem w czuły punkt. Prosta jak konstrukcja cepa to jest praca przy komputerze w CUW i KHW. Maturę akurat mam ale nie mam „pleców” żeby siedzieć za biurkiem. Możemy się zamienić miejscami pracy , ciekawe kto dłużej wytrzyma ? I ciekawe ile pociągnie CUW i KHW bez górnika, bo górnik bez nich na pewno sobie poradzi 🙂

górnik
górnik
16 grudnia 2015 22:23

Jeśłi górnik na dole zarabia 2 razy mniej niż zwykła urzedniczka w CUW czy KHW to gdzie są wszystkie zwiazki zawodowe co podpisały sie pod takimi stawkami !!?

Dolnik
Dolnik
Reply to  górnik
17 grudnia 2015 18:30

Masz górniku rację co robią te nasze zwiazki o co walczą jak już nie ma w khw cuw. Kto wogóle kontroluje poziom wynagrodzeń i czy się wreszcie dowiemy ile zarabiają te giganty na damrota i jaki są koszty po redukcji ich stanu o 20 %.

k1
k1
Reply to  górnik
17 grudnia 2015 20:33

górniku proponuję zrobić maturę (jeśli nie posiadacz) potem skończ studia następnie aplikuj do SCUW i zarabiasz 2x więcej powodzenia w SCUW potrzebują ambitnych pracowników

Reformator z odzysku
Reformator z odzysku
Reply to  górnik
18 grudnia 2015 18:29

Górnik a skąd ty wiesz że zwykła urzędniczka w cuw zarabia dwa razy tyle co ty na dole. A nawet jak tak jest to znaczy że ona jest od ciebie 2 razy zdolniejsza lub 2 razy lepiej od ciebie pracuje lub ma od ciebie 2 razy więcej pracy. Wniosek dolników jest za dużo więc należy ich sprywatyzować i wtedy będziesz zarabiał nawet 3 razy tyle. To jest tak proste jak konstrukcja cepa. Masz tam na damrota samych specjalistów od prywatyzacji zapytaj lub daj taki pomysl zobaczysz jeszcze ci dadzą nagrodę. A jak cię jeszcze poprą związki to chłopie prezesem zostaniesz i będziesz spał na kasie – myśl, kombinuj a nie ślimacz się wstyd taki duży chlopczyk a taki mazgaj.

Hajerek
Hajerek
15 grudnia 2015 20:18

W nowym roku będzie ciag dalszy wielkiej restrukturyzacji khw. Pozbawią następnych praw zapisanych w huz, zrobią kolejne 2 – 3 spółeczki, powołają wybranych do ich rad nadzorczych, coś co się da przekażą do srk, zawiesza jubilaty, 14-ki, węgiel i co się jeszcze można. Te działania poprawią sytuację na kolejne miesiące ale jak spłacić 3,5 mld dlugu. Idzie bardzo trudny rok a złote pomysły się chyba decydentom wyczerpały. Czy ktoś zadał pytanie jakie oszczędności mamy po likwidacji cuw i jaka jest różnica w wydatkach na usługi kupywane od naszych spółek które przejęły zadania cuw. Czy wasz związek coś na ten temat wie lub ma takie dane, opublikujcie to, bo ostatnio zeszło chyba z was powietrze.

x
x
Reply to  Hajerek
16 grudnia 2015 12:56

Raczej nic sie nie zmienilo oprocz smiesznej nazwy

Ziuta
Ziuta
Reply to  x
16 grudnia 2015 18:43

E i tu nie masz racji, zmieniło się bo w miejsce starej powstała nowa spółka bogatsza o ponad 10 baniek. Było 3 dyrektorów i 3 prezesów a jest 1 prezeska i 4 derektorów. Za to gównych specjalistów jest więcej niż pracowników. Jak powiedział prezes na barbórce przed nami świetlana przyszłość a zlecenia cisną się drzwiami i oknami więc te mało płatne odrzucamy bo nie mamy czasu na pierdoły. Więc wszyscy ci co siali strach że cuw padnie po prywatyzacji niech sobie plują w brodę, bo odeszli z tak rewelacyjnej firmy – tchorzofredki. Ja zostałam bo tak bardzo moją szefową kochałam i kocham szczerze bo jej tylko wierze.

olek
olek
Reply to  Ziuta
16 grudnia 2015 20:12

Zobaczymy jak KHW zostanie przejęte albo upadnie.

y
y
Reply to  olek
16 grudnia 2015 21:07

jak khw zostanie przejete to wyjdzie ile wart jest ten caly cuw czy jak on tam teraz sie nazywa ścuw

olek
olek
Reply to  Ziuta
17 grudnia 2015 12:48

Czy „O swietlanej przyszlosci ” mowil Pan AT ,jak tak to On zawsze tak gada;-).
Chce tylko przypomniec co gadal jak CUW powstawal.

Bolek
Bolek
Reply to  olek
17 grudnia 2015 18:11

Olek ty masz nosa tak to ten sam. On też ma nosa do interesów co dobitnie widać po finansach i stanie kasy naszej spółki więc wie co mówi.