Odpowiedź MF na wniosek w sprawie opodatkowania PDO.

Zarząd MOZ ZZPP KHW S.A. otrzymał Interpretację Indywidualną do wniosku KHW S.A. dotyczącą podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego z tytułu rekompensaty wypłaconej na podstawie PDO. Członkowie Związku mogą się z nią zapoznać w Zarządzie. Z uwagi na fakt iż jest ona niekorzystna dla pracowników którzy skorzystali z PDO Zarząd KHW S.A. wystąpił z wezwaniem do usunięcia naruszenia prawa o oczekuje na stanowisko Ministra. Zarząd MOZ ZZPP KHW S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
maja
maja
29 lutego 2016 13:53

Dlaczego żaden z zainteresowanych-pod nie otrzymał z khw kopii korespondencji z izbą skarbową jak również treści zażalenia? Przecież to my jesteśmy stratami pobranej zaliczki na podatek.

MAGDA
MAGDA
29 lutego 2016 07:23

I SA/Go 462/15 – Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. dotyczy PDO

Ola
Ola
28 stycznia 2016 06:10

czy ktoś wie jak zrobić korektę podatku jaki pit i jak wypełnić

Słoneczko
Słoneczko
14 stycznia 2016 23:15

W pełni popieram ZNIESMACZONĄ. Tyle jest interpretacji podatkowych w internecie, że to „woła o pomstę do nieba”. Musimy iść z tym do sądu bo to są jakiś „JAJA”. Umowa o pracę została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron i została objęta Regulaminem Programu Dobrowolnych Odejść, stosowną Uchwałą Zarządu oraz porozumieniem między pracodawcą a związkami zawodowymi. Na zdrowy rozum rekompensata pieniężna z tytułu rozwiązania umowy o pracę została wyliczona zgodnie i na zasadach określonych w regulaminie. Wypłata rekompensaty miała na celu zadośćuczynienie pracownikom straty w związku z utratą tytułu do zarobkowania a w następstwie brakiem możliwości dalszego osiągania wynagrodzenia u dotychczasowego pracodawcy. Również umożliwienie pracownikowi zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych w sytuacji nagłej utraty źródła dochodu. Wszyscy wiemy i oficjalnie wszędzie jest podawane jaką to głęboką restrukturyzację przeprowadza i będzie przeprowadzać KHW S.A. i wiemy o tym doskonale, że gdyby pracownicy nie przystąpili do owego PDO, w niedługim czasie otrzymaliby zapewne wypowiedzenie umowy o pracę na ogólnych warunkach, bez możliwości otrzymania wymienionych w Programie odszkodowań. Zresztą co tu pisać jak wiemy co szanowny Zarząd KHW S.A. i dyrekcja byłego CUW chciała zrobić z Nami. Dobrze, że w ostatniej chwili załoga z pomocą związków się zjednoczyła i zaczęła walczyć o swoje bo tak zostalibyśmy bez niczego. Na razie pozostaje Nam czekać na zajęcie stanowiska, ale jak będzie niekorzystne idziemy na drogę sądową.