Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla ŚDSM Sp. z o.o.

Organizacje Związkowe działające w Śląsko-Dąbrowskiej Spółce Mieszkaniowej Sp. z o.o. wystąpiły do Zarządu Spółki z inicjatywą zawarcia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, który obejmować ma wszystkich pracowników Firmy. Zaproponowano również termin przystąpienia do rokowań, zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Zarząd MOZ ZZPP KHW S.A. i IPG.

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gienia
Gienia
22 sierpnia 2016 22:17

Układ jest aktem wyższego rzędu niż regulamin – jest rejestrowany przez państwową inspekcję pracy i jego zmiany podlegają także rejestracji. Układ lepiej zabezpiecza interesy pracowników w zakresie warunków pracy i płacy. To tak dla rozwinięcia dyskusji.

Tola
Tola
22 sierpnia 2016 06:55

A może wreszcie ktoś wyjaśni o co biega z tym zakładowym układem co to daje pracownikom spółki i dlaczego układ a nie zwykły regulamin.

Gienia
Gienia
22 sierpnia 2016 05:03

Maja aż tyle pesymizmu. Dużo racji ale mam nadzieję że nie będzie aż tak źle choć zwolnienia nas będą gnębić.

maja
maja
21 sierpnia 2016 21:34

Żadne oszczędzanie już nie pomoże. Oszczędzać trzeba było jak była koniunktura na węgiel. Czy wy wszyscy nie rozumiecie co dzieje się z węglem w świecie i jak energetycznie ustawione są gospodarki innych państw? Górnictwo odchodzi do lamusa. I nic się nie wróci. Miejsca pracy w węglu będą redukować zwłaszcza tam gdzie brak płynności i olbrzymie straty. Nie łudźcie się będzie już tylko gorzej.

Gienia
Gienia
21 sierpnia 2016 06:55

Ryl to wszystko święta prawda ale wtedy nikt nie liczył kosztów wydobycia ważna była ilość, liczyły się tony a nie ile one kosztują. Popieram cię jak nie ma kasy to emeryci na emeryturę, zarobki w dół, firmy zewnętrzne tylko do prac które samodzielnie nie wykonają kopalnie, roboty przygotowawcze, przebudowy, zbrojenia i inne tego typu mają wykonywać samodzielnie kopalnie bo jeżeli węgla jest za dużo to mogą to robić ci z wydobycia. Biuro zarządu ma być okrojone tylko do procesów strategicznych. Po grzyba tam siedzi zatrudnienie, kadry, płace i cała masa finansowa skoro to wszystko jest w cuw, co ci facowcy tam robią – tabelki i zestawienia które do niczego się nie nadają bo ich przewidywania jeszcze chyba nigdy się nie sprawdziły. Wywalić wszystkich zewnętrznych doradców i optymalizatorów, oszczędzać, oszczędzać i jeszcze raz oszczędzać.