Zasoby mieszkaniowe KHW S.A. będą przekazane do spółki zależnej.

*Katowicki Holding Węglowy (KHW) przekaże całą swoją działalność mieszkaniową – w tym ok. 5 tys. mieszkań – do spółki zależnej. Formalnie odbędzie się to poprzez podział KHW. Tym samym majątek wart ponad **51,6 mln zł trafi do spółki mieszkaniowej.* Przekształcenie jest częścią zaakceptowanego przez resort energii planu restrukturyzacji holdingu, który pozbywa się zbędnego majątku. Podział KHW powinien być sfinalizowany przed końcem tego roku. Gotowy jest już plan podziału firmy. Cały tekst na stronie portalu : nettg.pl link do strony : www.nettg.pl/news/138181/gornictwo-dzialalnosc-mieszkaniowa-khw-do-spolki-zaleznej .

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
dołowy
dołowy
6 października 2016 21:27

Jakie jest w końcu zadłuzenie khw ? Dlaczego nie informuje się pracowników o faktycznym stanie. Artykuł na wnp żeby uspokoić załogę, czy takie są fakty, może związki się do tego ustosunkują ?:
http://gornictwo.wnp.pl/katowicki-holding-weglowy-uzgodnil-wstepne-warunki-porozumienia-z-obligatariuszami,282754_1_0_0.html#comments

A w komentarzach też się ktoś naprodukował: „franek, azyl, młot, kuba, zielnik”- przecież aż w oczy szczypie, że to pisała jedna i ta sama osoba, w odstępie paru minut – też dla uspokojenia załogi ? :

– „swietna wiadomosc dla khw, podobnie było z jsw ktora równiez zawiesiła na pare lat chec sciagania srodków, to daje społce czas i oddech aby wprowadzic niezbedne zmiany restrukturyzacyjne ”

– „KHW ma wyprzedane złoza na ten rok oraz na przyszły rok ma kontrakty juz podpisane, dzieki temu maja dobra perspektywe na przyszłosc. ”
– „zobaczymy co czas pokaze na razie khw realizuje sie w kwestii podniesienia sprzedazy wegla w internecie, do tego dodajmy fakt wyprzedania wegla ze zwałów i wychodzi nam całkiem dobry obraz przyszłosci dla tej spółki ”
– „ciekaw jestem jak bedzie wygladała sytuacja khw za rok, jesli uda sie pozbyc trupiarskich zakładów to bedzie społka w stanie wyjsc na plus ”
– „khw ma jeszze w tym roku otrzymac wsparcie enei, to tego wyrpzedali wegiel ze zwałów i maja dobre kontrakty, sprzedaz w internecie rosnie. Mysle ze nie jest najgorzej ”

CO JEST GRANE , CZY DOWIEMY SIĘ PRAWDY ?